İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Odunluk Mahallesi – Nilüfer, Bursa Genel Bilgiler

Odunluk Mahallesi – Nilüfer, Bursa Genel  Bilgiler

TOPLAM NÜFUS

6.461 kişi

YOĞUNLUK

2.153,667 kişi/km2
HANE HALKI
3,59 kişi

Odunluk Mahallesi nerededir?


Bursa’nın Nilüfer İlçesi sınırları içinde yer alan Odunluk Mahallesi'nin kuzeyinde İzmir Bulvarı ile Karaman ve Soğukkuyu Mahalleleri, doğusunda Hüdavendigar Mahallesi, güneyinde Doburca Mahallesi ve batısında Kültür Mahallesi bulunur. Odunluk Köprüsü ne zaman trafiğe açıldı?


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve Odunluk ile Dikkaldırım mahallelerini birbirine bağlayan Odunluk Köprüsü, 2 Mayıs 2013 tarihinde düzenlenen törenle trafiğe açıldı.


Bursa’nın ulaşımında tıkanan damarlara, köklü çözümlerle nefes aldıran Büyükşehir Belediyesi tarafından, ‘Ulaşılabilir Bursa’ hedefiyle hayata geçirilen yatırımlar zincirine Osmangazi ile Nilüfer ilçelerini birbirine bağlayan Odunluk Köprüsü ile yeni bir halka daha eklendi.


Bursa Büyükşehir Belediyesi, yıllardır su taşkın alanı olması nedeniyle vatandaşların kullanımına kapalı olan Dikkaldırım ve Odunluk Mahalleleri arasındaki yaklaşık 510 bin metrekarelik alanı en büyük kent parkı olarak Bursa’ya kazandırıyor. Dolgu çalışmaları tamamlanma aşamasına gelirken, 10 yaş üstü ağaçlarla donatılmaya başlanan parkın yaz aylarında kullanıma açılması planlanıyor.


Türkiye Gazetesi’nin 12 Haziran 2013 tarihli haberine göre;  Bursa'da 510 bin metrekarelik alanda 10 bin ağacın yer aldığı Hüdavendigar Kent Parkı yükseliyor. 100 farklı türden ağacın yer aldığı, içinde piknik alanları, spor tesisleri, yürüyüş yolları, biyolojik gölet ve aktivite alanı bulunan Hüdavendigar Park yaz sonunda Bursa'nın kalbinde vatandaşlara nefes aldıracak. 


Çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Timsah Arena ile bütünleştiğinde alanın 1 milyon metrekareyi bulduğunu, bu parkın ilk etapta çevredeki semtlerde oturan 200 bin kişiye hizmet vereceğini belirterek, "Bursa, şehrin merkezinde yeni bir huzur sığınağına kavuşuyor. Sadece buraya getirdiğimiz büyük ağaçların tutarı 3,5 milyon liradır. Bu da yeşile ne kadar değer verdiğimizi gösteriyor. Hüdavendigar Parkı Bursa'nın bu dönemde en önemli eserlerinden birisi olacak. Bir ucunda stadyumun bulunduğu bir park. Osmangazi ve Nilüfer ilçesinin buluştuğu güzel bir parkımız. 510 bin metrekarelik parkımız, tüm bölgeye yaya mesafesinde ve 200 binin üzerindeki insana hizmet verecek. Onların nefes aldığı güzel bir mekan olacak” dedi.


Odunluk Mahallesi posta kodu kaçtır? 


Odunluk Mahallesi’nin posta kodu şöyledir; 16000Odunluk Mahalle Muhtarlığı iletişim bilgileri nelerdir?


Muhtar: İlyas Seyhan

Tel: 0224 451 6623

GSM: 0537 721 30 03Kategoriler
02244530101

hdemlak.com.tr, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
WhatsApp Hattı