İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Gayrimenkül Yönetimi

Gayrimenkul Yönetimi; yatırım amaçlı edinilmiş mülklerin operasyonunun gerçekleştirilmesi, kiracı ev sahibi ilişkisinin sürdürülmesi ve gayrimenkulün, gayrimenkul sahibi için en karlı hale getirilmesinin profesyonel bir şekilde sağlanmasıdır.

Gayrimenkul Yönetim Uzmanlığı; hızla gelişen yeni bir çalışma alanı veya meslek dalı olarak görülmektedir. Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi özellikle gayrimenkul ve varlık değerleme, gayrimenkul yatırımları ve finansmanı, arazi geliştirme ve proje yönetimi, gayrimenkul ekonomisi ve yönetimi, arazi edinimi, toplulaştırma, kamulaştırma ve imar uygulamaları, gayrimenkullerin vergilendirilmesi, gayrimenkul,imar/inşaat/sözleşme hukuku ve bilgi sistemleri gibi konuları kapsamaktadır.Gayrimenkul Yönetimi; gayrimenkulü malik, yatırımcı, finansçı, işletmeci, plancı ve kullanıcı gibi farklı kesimler yönlerinden inceleme ve strateji geliştirmelidir.

Gayrimenkul Yönetiminde profesyonel kadrolara ihtiyaç vardır.Özellikle Değerleme Uzmanlığı her geçen gün önem kazanmaktadır.Değerleme uzmanı, değerleme faaliyetini ifa eden meslek erbabıdır. Değerleme uzmanları değerleme şirketleri bünyesinde hizmet akdi ile çalışabilecekleri gibi bağımsız olarak da çalışabilirler. Değerleme Uzmanlığının uluslar arası boyutu da vardır. Değerleme uzmanı, değerleme faaliyetini ifa eden meslek erbabıdır. Değerleme uzmanları değerleme şirketleri bünyesinde hizmet akdi ile çalışabilecekleri gibi bağımsız olarak da çalışabilirler. Değerleme uzmanı olabilmek için dört yıllık bir yüksek okul mezunu olmak ve T. C. Sermaye Piyasası Kurulunun (SPK) Değerleme Uzmanlığı Lisansını elde etmiş olmak gerekir.Değerleme sürecinde uyulacak kurallar ile değerleme uzmanlarının nitelikleri konusunda uluslararası standartların oluşması hedefi ile bazı uluslararası kurumlar oluşmuştur. Bunlardan bazıları şunlardır: International Valuation Standards Committee (Uluslararası Değerleme Standartları Komitesi); Appraisal Institute (Değerleme Enstitüsü); Institute of Real Estate Management (Gayrimenkul Yönetimi Enstitüsü) vb. Değerleme konusunda çok sayıda uluslararası kurumun varlığı bu mesleğin uluslararası ölçüde ne denli önem kazandığının bir belirtisidir. Türkiye’de bu konu ile ilgili devlet kurumları, Sermaye Piyasası Kurumu (SPK) ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumudur. 

Hizmetlerimiz
02244530101

hdemlak.com.tr, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
WhatsApp Hattı